Centralny Ośrodek Sportu

Tutaj mistrzowską formę wykuwają medaliści mistrzostw Europy, świata oraz igrzysk olimpijskich. Z profesjonalnej infrastruktury przygotowanej z myślą o zawodowcach mogą korzystać szkoły i indywidualni turyści – trzeba tylko mieć na uwadze, że obiekty mogą być zarezerwowane na treningi reprezentantów Polski.

Pływalnia COS-u posiada 6 torów sportowych w 25-metrowym basenie, którego głębokość waha się od 1,3 do 3,9 metra. Lubiący skoki do wody mogą skorzystać z trampoliny i 3-metrowej wieży. Do dyspozycji jest również mniejsza (12,5x6x0,9-1,3m) niecka, idealna do nauki pływania – zwłaszcza dla dzieci. Obiekt posiada niezbędne zaplecze dla pływających rekreacyjnie i do organizacji niewielkich zawodów.

Kompleks posiada również siłownię – wyposażoną w atlasy pozwalające wykonywać 8 różnych ćwiczeń, szereg najnowszych urządzeń z pojedynczym stanowiskiem oraz halę do podnoszenia ciężarów z 8 pomostami i kolejnym atlasem (4 typy ćwiczeń).

W hali sportowej regularnie odbywają się mecze amatorskich lig. Można tu grać w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną (a ściślej futsal) i ręczną, badminton i tenis stołowy. Z kolei kilka boisk na otwartym powietrzu posiada niezbędny sprzęt (i wyrysowane linie) do wszystkich popularnych gier zespołowych. Jeśli pozwalają na to odpowiednio niskie temperatury, na jednym z nich COS przygotowuje taflę hokejową.

Indywidualiści lubiący ruch mogą udać się na ziemne korty tenisowe (5, z czego 2 posiadają korytarze deblowe niezbędne do gry podwójnej) lub 2,5-kilometrową asfaltową trasę nartorolkową. Preferujący rolki mogą jeździć po 400-metrowym torze, który zimą wykorzystują uprawiający łyżwiarstwo szybkie.

Opady śniegu umożliwiają otwarcie drugiej trasy narciarstwa biegowego – większa pętla liczy 5 kilometrów i jest zdecydowanie bardziej wymagająca tak pod względem technicznym, jak i fizycznym od ścieżki ubijanej po trasie nartorolkowej.

Centralny Ośrodek Sportu umożliwia również treningi do właściwie wszystkich konkurencji lekkoatletycznych (otwarty stadion) oraz sportów walki: zapasów (2 maty), judo, karate, taekwondo, kick-boxingu(2 tatami), boksu – sala posiada 8 haków na worki treningowe.

Intensywny wysiłek fizyczny wymaga odpowiedniej regeneracji. Zaplecze odnowy biologicznej COS-u oferuje m.in. krioterapię, saunę, fizykoterapię, jaskinię solną, hydroterapię, oraz szereg masaży.

Zakopiański Centralny Ośrodek Sportu posiada również własną bazę noclegową: 330 łóżek w pokojach jedno-, dwu- i trzyosobowych.

0 / 1 Następny
Dodaj opinię

Basen:

Bilet ulgowy - 5-7 zł/h

Bilet normalny - 7-10 zł/h

Goście hotelowi - 4 zł/h

Tor rolkowy:

Bilet ulgowy - 3 zł/h

Bilet normalny - 4 zł/h

Siłownia mała:

Bilet ulgowy - 5 zł/h

Bilet normalny - 7 zł/h

Odnowa biologiczna:

Od 7-10 zł/3min do 30zł/3min oraz od 10-12zł/3min

Fizykoterapia:

8zł-20zł za zabieg

Hydroterapia:

15-30zł/20 min 60zł/1h

Masaż:

40-100zł

Sauna sucha:

do 3 os. - 60zł/1h

4-5 os. - 15zł/1h od osoby

powyżej 6 osób- 10zł/1h od osoby
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.
Centralny Ośrodek Sportu adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Centralny Ośrodek Sportu, zobacz gdzie w Zakopanem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Centralny Ośrodek Sportu.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Centralny Ośrodek Sportu opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Zobacz również:
Rozwiń
Linki do głównych kategorii noclegowych:
Rozwiń
Zobacz również w Zakopanem:
Rozwiń
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij