Dolina Pięciu Stawów

Morskie Oko jest dobrym początkiem wędrówki po Tatrach, jako że prowadzi z niego wiele szlaków turystycznych, m.in. niebieski przez Świstową Czubę (1763) i żółty przez Przełęcz Szpiglasową (2114) do Doliny Pięciu Stawów Polskich (1625 - ok. 1900).

Dolinę, która ma ok. 4 km długości otaczają: Kozi Wierch (2291), Zamarła Turnia (2179), Mały Kozi Wierch (2228), Zawrat (2159), Świnica (2301), Walentkowy Wierch (2156), Liptowskie Mury czyli najniższy odcinek grzbietu głównego Tatr Wysokich, Miedziane (2233) i Opalony Wierch (2115).

Swoją nazwę wzięła ona od liczby największych, występujących w niej stawów: Przedniego, Małego, WielkiegoCzarnego i Zadniego. Nietrudno dojrzeć w niej kozicę, która ma swoją ostoję na Miedzianym czy niedźwiedzia, który ma w dolinie swoje gawry.

Z tych powodów dolina uważana jest za jeden z najcenniejszych przyrodniczo obszarów Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Dodaj opinię
Dolina Pięciu Stawów adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Dolina Pięciu Stawów, zobacz gdzie w Zakopanem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Dolina Pięciu Stawów.
  • 34-500 Zakopane
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Dolina Pięciu Stawów opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Zobacz również:
Rozwiń
Linki do głównych kategorii noclegowych:
Rozwiń
Zobacz również w Zakopanem:
Rozwiń
  • Twój notes jest pusty. Dodaj do niego obiekty, aby móc łatwiej je znaleźć lub porównać.
Dodano do notesu
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij