Luksusowe apartamenty w Zakopanem – nowy wymiar wypoczynku

Mimo że Zakopane słynie jako miejscowość turystyczna stosunkowo od niedawna, cieszy się olbrzymią popularnością. W ciągu nieco ponad stu lat zdążyło zaskarbić sobie sympatię rzeszy urlopowiczów. Przy dowolnej okazji odwiedzają je tłumnie rodziny z dziećmi, zakochane pary oraz szkolne wycieczki. Przyjeżdżają tutaj miłośnicy zwiedzania i osoby preferujące spokojny wypoczynek. Zakopane oferuje wiele atrakcji. Jedną z nich są klimatyczne apartamenty w których można nie tylko dobrze wypocząć ale również zachwycić się klimatem Podhala.

Kierunek Zakopane

Drugie (po Nowym Targu) największe miasto Podhala kusi liczbą dostępnych atrakcji. Do najważniejszych należą malownicze górskie szlaki o różnym stopniu trudności. Chętni mogą wybrać się łatwą trasą np. nad Morskie Oko albo trudniejszą – na Giewont. Na odważnych czekają też liczne wymagające szlaki, w tym droga na Rysy. Jeśli spędzamy urlop w Zakopanem, koniecznie musimy wybrać się na Gubałówkę i Kasprowy Wierch. Oba szczyty można zdobyć samodzielnie lub wjechać na nie kolejką.

Gdy spadnie śnieg, miasto zmienia się w raj dla narciarzy. Natomiast przez cały rok odwiedzają je osoby pragnące poznać kulturę i historię Podhala. Chcące się zaznajomić z życiem mieszkańców i góralskimi tradycjami. Obowiązkowym punktem na ich mapie Zakopanego jest m.in. Muzeum Stylu Zakopiańskiego oraz inne tego rodzaju placówki. W miejscowości nie brakuje domów, w których żyli znani pisarze czy kompozytorzy. Budynków będących siedzibami muzeów pełnych pamiątek po słynnych artystach. Wśród takich miejsc można wymienić Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” oraz Muzeum Kornela Makuszyńskiego.

Każdy turysta prędzej czy później zawita na główny deptak Zakopanego – Krupówki. Oczywiście warto je poznać, ale pozostałe ulice również zasługują na uwagę. Mniej uczęszczane miejsca pozwolą zwiedzającym poznać drugie oblicze miasta. Spacer poza głównymi trasami przeniesie nas w czasie, do okresu, w którym żył Witkiewicz czy Wyspiański. Młodsi, spragnieni innych wrażeń niż kontakt z historią, docenią bardziej współczesne rozrywki. Między innymi, mogą zobaczyć eksponaty Muzeum Figur Woskowych, a zimą – Lodowy Labirynt.

Dlaczego warto wybrać apartamenty w Zakopanem?

Turyści, którzy wybiorą zakwaterowanie w Zakopanem, będą mieć do dyspozycji mnóstwo obiektów noclegowych. Czekają na nich punkty o zróżnicowanym standardzie i na każdą kieszeń. Wczasowicze mają do wyboru zarówno kameralne pensjonaty, jak i duże hotele. Co warto wziąć pod uwagę przy planowaniu noclegu w zimowej stolicy Polski? Z pewnością nie tylko cenę i wyposażenie – istotna jest również lokalizacja. Umiejscowienie w bezpośredniej czy bliskiej odległości od atrakcji pozwoli dotrzeć do nich na piechotę. Nie trzeba będzie myśleć o zamówieniu taksówki czy szukaniu miejsca parkingowego dla swojego auta.

Świetną alternatywą dla pensjonatów i hoteli są apartamenty. Nad pierwszymi mają przewagę pod względem wyposażenia, z kolei od drugich odróżnia je kameralny, intymny klimat. Dobrym przykładem są cztery budynki o nazwie Willa Tatiana. Mieszczą się blisko serca Zakopanego, a jednocześnie w położeniu idealnym dla osób poszukujących spokoju i ciszy. Oferują przytulne apartamenty o wysokim standardzie – każdy z nich jest urządzony w innym stylu. Goście Willa Tatiana mają też dostęp do prywatnego parkingu.

Wyjątkowy klimat luksusowych apartamentów

Wielu turystów odwiedza Tatry, żeby pobyć na łonie natury. Zimą poszaleć na nartach czy desce, a latem przewędrować górskie ścieżki. Przyjemnie po tak spędzonym dniu wrócić do apartamentu, w którym nowoczesność łączy się z tradycją. Komfort z góralskim folklorem. W miejscu zakwaterowania spędzamy wiele godzin, nawet jeśli nasz urlop jest wyjątkowo aktywny. Dlatego warto je starannie wybrać.

W Willi Tatiana znajdziemy klimatyczne, nastrojowe wnętrza. Urządzono je z dużym wyczuciem smaku, a przy tym w góralskim stylu. Każdy z apartamentów zapewnia wypoczywającym wszelkie wygody w klimatycznym otoczeniu.

Apartament Karpacki jest wypełniony wiekowym drewnem pochodzącym ze starej stodoły. Aranżacji dopełniają kamienne elementy wykończeniowe oraz zabytkowe meble. Choć apartament mieści się w nowym budynku, jego atmosfera pozwala przenieść się w zupełnie inną epokę. Wrażenie robią też oryginalne 100-letnie witraże. Jest to czteroosobowy apartament z sypialnią, dwiema łazienkami, alkową i salonem z aneksem kuchennym. Ten z kolei został w pełni wyposażony w sprzęty AGD i niezbędne przybory kuchenne, a nawet zestaw do prasowania. Apartament posiada władne wyjście na ogród i bezpłatne Wi-Fi.

Apartament Modrzewiowy to propozycja dla 2 osób. Ma rozmiar przeciętnej kawalerki, ale poza tym nie ma w nim nic sztampowego. Jak sama nazwa wskazuje, do jego aranżacji wykorzystano modrzew. Jego drewno o ciepłej miodowej barwie wprowadziło do apartamentu zapach lasu i żywicy. Dzięki temu stanowi doskonałe miejsce na weekend we dwoje w Zakopanem. Przytulne wnętrze pomaga odprężyć się po aktywnie spędzonym dniu w górach. Jest to studio z wyodrębnioną strefą sypialną, aneksem kuchennym i oddzielną łazienką.

Apartament Czereśniowy to z kolei aranżacja pełna drewna czereśniowego dopełniona góralskim rękodziełem. Nie brak tam ręcznie wykonanych haftów, żywych barw, charakterystycznych wzorów i szlachetnych materiałów. Mieści 4 osoby, a znajduje się tam sypialnia, łazienka i salon połączony z w pełni wyposażonym aneksem kuchennym. Do apartamentu przynależą dwa balkony z piękną panoramą.

Wyszukaj apartament dla siebie: Willa Tatiana

Dodano: 2019-09-12 08:27:00