Bobrowiecka Przełęcz

Przełęcz Bobrowiecka oddziela nie tylko Polskę od Słowacji, ale też zlewiska Morza Czarnego i Bałtyckiego. Potoki spływające po obu stokach – obydwa nazwane Bobrowieckim Potokiem – zasilają wody różnych mórz.

Przejście na wysokości 1356 metrów, popularne niegdyś wśród kłusowników, oddziela wierzchołki Grzesia (1653 m n.p.m.) i przedszczytu Bobrowca (1663 m) Jamborowego Wierchu (1565 m). Z trawiastej przełęczy niedaleko do Doliny Chochołowskiej (szlak żółty) i równie urokliwej słowackiej Doliny Bobrowieckiej (szlak niebieski).

Ciekawostką przyrodniczą jest fakt, że przełęcze Bobrowiecka, Iwaniacka i niedostępna dla wędrowców Tomanowa położone są praktycznie na jednej linii – by to zobaczyć, najlepiej udać się na wierzchołek Grzesia.

Dodaj opinię

Punkt graniczny, w wielu znaczeniach tego określenia. Przełęcz pomiędzy Grzesiem, Jamborowym Wierchem i Bobrowcem oddziela nie tylko tatrzańskie szczyty, nie tylko Słowację od Polski, ale też zlewiska mórz Bałtyckiego i Czarnego. W pobliżu płyną dwa Bobrowieckie Potoki, zasilające zupełnie inne wody. To ciekawe miejsce stanowi też niezły punkt widokowy.

Bobrowiecka Przełęcz adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Bobrowiecka Przełęcz, zobacz gdzie w Zakopanem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Bobrowiecka Przełęcz.
  • 34-511 Kościelisko
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Bobrowiecka Przełęcz opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij