Czerwona Przełęcz

Łatwe do zdobycia przejście pomiędzy Sarnią Skałą (1377 metrów nad poziomem morza) a Suchym Wierchem (1539 m), w paśmie Tatr Zachodnich.

Czerwona Przełęcz (na wysokości 1301 m) leży na czarnym szlaku prowadzącym z najrozleglejszych tatrzańskich dolin – Chochołowskiej i Kościeliskiej, przez Miętusią Polanę, Rówienki do Hali Białe i Kalatówek. Trasa znana jest jako Ścieżka nad Reglami.

Dawniej Czerwoną Przełęcz nazywano Wolarzysko. Współczesne miano przyjęło się przez kolor silnie podatnych na procesy wietrzenia łupków, tworzących pobliskie skały i podłoże.

Dodaj opinię

Górskie przejście w paśmie Tatr Zachodnich, powstałe pomiędzy Suchym Wierchem (1539m n.p.m.) i Sarnią Skałą (1377m). Swoją aktualną nazwę zawdzięcza dominującej barwie tutejszych skał oraz łupków, bardzo podatnych na proces wietrzenia. Czerwona Przełęcz - znana również jako Wolarzysko - jest całkiem prosta do przemierzenia, stanowi część Ścieżki nad Reglami.

Czerwona Przełęcz adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Czerwona Przełęcz, zobacz gdzie w Zakopanem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Czerwona Przełęcz.
  • 34-500 Zakopane
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Czerwona Przełęcz opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij