Dolina Suchej Wody Gąsienicowej

Dolina Suchej Wody Gąsienicowej to jedna z kilku tatrzańskich dolin polodowcowych, z silnie rozwiniętymi zjawiskami krasu, przez którą biegnie granica między Tatrami Wysokimi, a Zachodnimi. Jej dnem płynie potok Sucha Woda, od którego wzięła się nazwa doliny.

Dolina Suchej Wody zajmuje powierzchnię ok. 21 km², i ciągnie się na długości ok. 8 km. Na wysokości 1157 m n.p.m. miejsce to dzieli się na: Dolinę Gąsienicową oraz dolinę Pańszczycę.

W dolinie silnie rozwinięte są zjawiska krasowe. Na Hali Gąsienicowej, w latach 1921–1925 powstało schronisko góskie „Murowaniec”. Przez dolinę i jej odgałęzienia prowadzi kilka ciekawych szlaków turystycznych.

Dodaj opinię

Jeden z ważniejszych i większych polodowcowych obszarów nad Zakopanem - zajmuje powierzchnię 21km². Stanowi naturalną granicę pomiędzy Tatrami Zachodnimi i Wysokimi. Potok, od którego wzięła swoją nazwę, jest głównym sprawcą licznych zjawisk krasowych - jak choćby suche wody, tj. strumienie płynące inną drogą, niż wskazywałoby na to ukształtowanie terenu.

Dolina Suchej Wody Gąsienicowej adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Dolina Suchej Wody Gąsienicowej, zobacz gdzie w Zakopanem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Dolina Suchej Wody Gąsienicowej.
  • 34-500 Zakopane
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Dolina Suchej Wody Gąsienicowej opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij