Gaborowa Przełęcz

Przejście na wysokości 1938 metrów nad poziomem morza, pomiędzy Staroroborciańskim Wierchem (2176 m) a Siwym Zwornikiem (1959 m). Przełęcz znajduje się dokładnie na państwowej granicy, w głównej grani Tatr. Słowackie zbocza opadają łagodnie do dolin, po polskiej stronie w pewnym momencie zaczynają się dość strome i niebezpieczne urwiska – tak zwane Wielkie Jamy.

Gaborowa Przełęcz (lub Gaborowa Przełęcz Niżnia) bywa również nazywana również Raczkową Przełęczą. Taką nazwę przypisuje się jednak jeszcze dwóm pobliskim przejściom o zbliżonej charakterystyce – między Starorobociańskim Wierchem a Kończystym Wierchem (Starorobociańska Przełęcz) oraz Siwym Zwornikiem a Liliowymi Turniami (Liliowy Karb lub Gaborowa Przełęcz Wyżna).

Dodaj opinię
Gaborowa Przełęcz adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Gaborowa Przełęcz, zobacz gdzie w Zakopanem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Gaborowa Przełęcz.
  • 34-500 Zakopane
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Gaborowa Przełęcz opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij