Galeria Gazduś

Szereg zróżnicowanych prac przygotowanych przez lokalnych ludowych artystów mocno związanych z Zakopanem i Podhalem. Na wyciągnięcie ręki z pewnością, być może również w zasięgu portfela.

W założeniu Galeria „Gazduś” jest integralną częścią centrum informacji turystycznej. Sklepem ze specjalnymi pamiątkami z Zakopanego o gwarantowanej wyjątkowości prawdziwego rękodzieła i sprawdzonym pochodzeniu. Nikt jednak nie zabrania wyłącznie podziwiania efektów prac regionalnych twórców.

Porcelanowa zastawa, drewniane oraz gliniane figurki i przedmioty codziennego użytku z regionalnymi zdobieniami, portrety, tatrzańskie pejzaże, obrazy na szkle, dewocjonalia, biżuteria, domowe sprzęty, elementy wyposażenia domu i części ubioru – wszystko wykonane ręcznie i przez miejscowych. Galerię zaopatrują m.in. uczniowie i absolwenci uznanego Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara.

Dodaj opinię

Część oficjalnego Biura Promocji Zakopanego. Dzięki temu zebrane tutaj dzieła regionalnej sztuki rzemieślniczej - malunki na szkle, biżuteria, ludowe stroje czy oryginalne przedmioty codziennego użytku z drewna, porcelany czy gliny - z całą pewnością powstały pod Tatrami, a nie w chińskiej fabryce. Galeria Gazduś prowadzi też sprzedaż takich cennych pamiątek.

Galeria Gazduś adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Galeria Gazduś, zobacz gdzie w Zakopanem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Galeria Gazduś.
  • Telefon
    Zadzwoń i dowiedz się więcej o Galeria Gazduś - telefon: +48182012004
  • Ulica
    Kościeliska 7
    Galeria Gazduś mieści się przy ulicy Kościeliska 7 w Zakopanem
  • 34-500 Zakopanego
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Galeria Gazduś opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij