Galeria STRUG

Początkowo było to miejsce, gdzie prezentowano dzieła szczególnie uzdolnionych uczniów zakopiańskiej szkoły artystycznej. Wystawiano również prace wykonane przez pedagogów. Od jakiegoś czasu można tutaj podziwiać również efekty wysiłków artystów z całej Polski, a nawet z różnych stron świata.

W galerii prezentuje się przede wszystkim wystawy czasowe. Dzieła różnych dziedzin sztuki – obrazy, rzeźby, rysunki, figury, grafiki, zdjęcia itp. – łączy zwykle wspólna tematyka.

Tradycyjnie Galeria STRUG w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich i Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach” organizuje wystawy muzycznych instrumentów.

Galeria niezmiennie towarzyszy szkole od 1994 roku, dzięki decyzji ówczesnego dyrektora placówki Stanisława Cukiera. Obecny gmach wybudowano w 1913 r. Zanim początkujący artyści zaczęli zdobywać tu pierwsze szlify (od 1996 r.) mieściły się tu gimnazjum, wkrótce po zakończeniu I Wojny Światowej budynek przystosowano na potrzeby zakładu stolarskiego, a od 1930 roku ćwiczyli tutaj uczniowie Szkoły Przemysłu Drzewnego.

Dodaj opinię

Instytucja działająca przy Zespole Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara, mieszczącej się w stylowym gmachu z 1913r. Budynek ma w sobie coś wyjątkowego, skoro powstają tu piękne grafiki, obrazy, rysunki, zdjęcia czy rzeźby. Początkowo galeria prezentowała wyłącznie prace uczniów i ich mistrzów, jednak wystawia się także dzieła artystów z Polski i zagranicy.

Galeria STRUG adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Galeria STRUG, zobacz gdzie w Zakopanem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Galeria STRUG.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Galeria STRUG opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij