Galeria Władysława Hasiora

Szczególni artyści zasługują na szczególne uhonorowanie. Takim twórcą dla Zakopanego z pewnością jest Władysław Hasior (1928-99). Rzeźbiarz, malarz, scenograf, plastyk, doktor honoris causa gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. W swojej bogatej twórczości łączył elementy tradycji podhalańskiego rzemiosła z nowoczesnymi trendami w sztuce.

Reprezentacyjną galerię prac Hasiora otworzono w 1985 roku w dawnej hotelowej leżakowni, gdzie przez pewien czas artysta zresztą mieszkał. Rzeźbiarz urządził tutaj swoją większą pracownię, organizował również spotkania i dyskusje poświęcone sztuce. W Galerii zebrano ok. 150 prac – figurki, sztandary, obrazy czy kompozycje przestrzenne łączące w sobie malarstwo, rzeźbę, muzykę i dźwięki, architekturę małych przestrzeni i praktycznego rzemiosła artystycznego. Prócz „klasycznych” materiałów, Hasior często i chętnie używał zwykłych przedmiotów codziennego użytku, nawet rupieci i „śmieci”, dla których znalazł zastosowanie w wymownej ekspresji.

W Zakopanem z ważniejszych prac Hasiora nieumieszczonych w placówce można podziwiać np. Pomnik Ratownikom Górskim czy Prometeusza Rozstrzelanego.

W Galerii Władysława Hasiora Muzeum Tatrzańskie prezentuje również wystawy czasowe, poświęcone twórczości innych artystów.

Dodaj opinię

Prezentacja niebywałych dokonań będących udziałem życia i twórczości Władysława Hasiora. Rzeźbiarz, plastyk, malarz i scenograf w swoich pracach wyjątkowo kreatywnie czerpał z modernistycznych trendów i zakopiańskich tradycji. Galeria działa w dawnej pracowni Hasiora, zebrano ponad 150 jego dzieł. Na wystawach czasowych swoje miejsce znajdują tu inni artyści.

Galeria Władysława Hasiora adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Galeria Władysława Hasiora, zobacz gdzie w Zakopanem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Galeria Władysława Hasiora.
Ceny biletów / cennik wejść do Galeria Władysława Hasiora. Redakcja serwisu www.miastopodgiewontem.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 5,5 zł
    Galeria Władysława Hasiora cena biletu ulgowego: 5,5 zł
  • 7 zł
    Galeria Władysława Hasiora cena biletu normalnego: 7 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Galeria Władysława Hasiora opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij