Iwaniacka Przełęcz

Rozległy, polno-leśny obszar pomiędzy Kominiarskim Wierchem (1829 m n.p.m.) a stanowiącym część masywu Ornaka Suchym Wierchem Ornaczańskim (1823 m). Łącznik między największymi pod względem powierzchni tatrzańskimi dolinami – Chochołowską i Kościeliską.

Zielony szlak z Iwaniackiej Przełęczy prowadzi na południe, na Siwy Zwornik i na upłaz (poziome wypłaszczenie górskiego zbocza) Pod Klinom na Słowacji. Żółta ścieżka pozwoli dojść do schroniska PTTK na Ornaku (kierunek wschodni) i Leśniczówki Chochołowskiej.

Mając na uwadze licznie rosnące świerki, nie należy nastawiać się na oszałamiające panoramy. Iwaniacka Przełęcz najlepiej nadaje się do odpoczynku na polanie przed wędrówką w dalsze i wyżej położone rejony Tatr (lub ostatni postój przed powrotem ze szlaków).

Dodaj opinię
Iwaniacka Przełęcz adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Iwaniacka Przełęcz, zobacz gdzie w Zakopanem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Iwaniacka Przełęcz.
  • 34-511 Kościelisko
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Iwaniacka Przełęcz opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij