Kaplica Matki Boskiej Różańcowej

Kaplicę Matki Boskiej Różańcowej Nieustającej Pomocy, na Gubałówce wzniesiono w latach 60. XX wieku. Budowla miała być podziękowaniem ze strony Władysława i Marianny Bachledy-Księdzularz (inicjatorów budowy) za uratowanie życia podczas II Wojny Światowej.

Wedle początkowego założenia, kapliczka miała być miniaturowym, drewnianym kościołem. Godne podziwu we wnętrzu kaplicy są tabernakulum w formie tradycyjnego, zakopiańskiego domu oraz rzeźba Antoniego Kenara wkomponowana w ołtarz.

Swojego czasu, kapliczka zniknęła z miejsca, na którym obecnie stoi. Pod koniec lat 60. bowiem, po dobudowaniu do niej wieżyczki, władze zastanawiały się nad jej zburzeniem, dlatego też inicjatorzy jej budowy ukryli niewielką budowlę na swojej ziemi. Kapliczka powróciła na swoje pierwotne miejsce dopiero w 1971 roku.

Dodaj opinię

Piękny drewniany kościółek w wydaniu miniaturowym, wybudowany na Gubałówce w latach ‘60 XX wieku. Drewniana, stylowo udekorowana we wnętrzu kaplica wyróżnia się choćby tabernakulum w formie góralskiego domu i ołtarzową rzeźbą autorstwa Antoniego Kenara. Świątynia jest wyrazem wdzięczności Marianny i Wojciecha Bachledy-Księdzularz za ocalenie z II Wojny Światowej.

Kaplica Matki Boskiej Różańcowej adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kaplica Matki Boskiej Różańcowej, zobacz gdzie w Zakopanem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kaplica Matki Boskiej Różańcowej.
  • Ulica
    Droga Zubka
    Kaplica Matki Boskiej Różańcowej mieści się przy ulicy Droga Zubka w Zakopanem
  • 34-500 Zakopane
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kaplica Matki Boskiej Różańcowej opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij