Kaplica NSPJ na Jaszczurówce

Kaplica Najświętszego Serca Pana Jezusa na Jaszczurówce, w Zakopanem jest kościołem filialnym parafii rzymskokatolickiej w Toporowej Cyrhli. Jej budowę, w latach 1904-1907, ufundowała rodzina Uznańskich. Autorem projektu, w zakopiańskim stylu był natomiast Stanisław Witkiewicz.

Rzeźbiony, drewniany ołtarz główny zaprojektował natomiast prawdopodobnie Aurelian Blacha. Po obu jego stronach znajdują się wielobarwne witraże z wizerunkami Matki Boskiej Częstochowskiej z herbem Polski i Matki Boskiej Ostrobramskiej z herbem Litwy.

Ołtarze boczne, wstawione do kaplicy w 1954 roku, stworzył natomiast rzeźbiarz Józef Janos.

Dodaj opinię

Zabytkowe sanktuarium zaprojektowane przez Stanisława Witkiewicza w stylu zakopiańskim. Mały kościółek, wybudowany w 1907 r., to dar familii Uznańskich. “Jaszczurówka” słynie z pięknych ołtarzy i witraży, przedstawiających herby Polski, Litwy oraz najsłynniejsze maryjne wizerunki. Kaplica Najświętszego Serca Pana Jezusa podlega parafii w Toporowej Cyrhli.

Kaplica NSPJ na Jaszczurówce adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kaplica NSPJ na Jaszczurówce, zobacz gdzie w Zakopanem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kaplica NSPJ na Jaszczurówce.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kaplica NSPJ na Jaszczurówce opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij