Kolej linowa na Butorowy Wierch

Tuż przy administracyjnej granicy Kościeliska z Zakopanem, na turystów czeka dwuosobowa kolejka linowa. Niegdyś działała tu stacja narciarska, jednak właściciele okolicznych gruntów postawili płoty i uniemożliwili zjazdy na deskach. Pozostaje więc podziwianie widoków z wysokości latem i w czasie innych, bezśnieżnych pór roku.

Wyciąg krzesełkowy uruchomiono w 1977 roku. Między górną a dolną stacją jest ponad 1600 metrów (różnica poziomów 272 m), które kolejka pokonuje w około 18 minut. Istnieje możliwość jazdy tak pod górę, jak i w dół. Maksymalna przepustowość wyciągu (w jednym kierunku) to około 880 osób na godzinę.

Główną atrakcją pozostaje obserwowanie przepięknej panoramy Tatr. Bardzo dobrze widać stąd m.in. Giewont, kompleks zakopiańskich skoczni narciarskich, samo miasto czy okoliczne miejscowości zastawione urokliwym góralskimi chatami.

Do 1995 roku funkcjonował tu popularny stok narciarski. Spory między właścicielami gruntów, Polskimi Kolejami Linowymi, władzami gminy Kościelisko i potencjalnymi inwestorami zatrzymały rozbudowę stacji, która w efekcie została zamknięta.

Dodaj opinię

Dwuosobowa kolejka krzesełkowa, będąca pozostałością po ambitnym projekcie narciarskim. Aktualnie stoków na Butorowym Wierchu brak, za to turyści w ciepłe miesiące mogą cieszyć się wspaniałymi widokami i przyjemną przejażdżką - w górę lub w dół. Trasa kolejki ma ponad 1600 m długości, obsługuje 880 os./h w jedną stronę i pozwala pokonać 272 m różnicy poziomów.

Kolej linową na Butorowy Wierch warto zapisać na wideo – może się tym zająć KM Studio filmy reklamowe Wrocław

Kolej linowa na Butorowy Wierch adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kolej linowa na Butorowy Wierch, zobacz gdzie w Zakopanem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kolej linowa na Butorowy Wierch.
Ceny biletów / cennik wejść do Kolej linowa na Butorowy Wierch. Redakcja serwisu www.miastopodgiewontem.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 6-14 zł
    Kolej linowa na Butorowy Wierch cena biletu ulgowego: 6-14 zł
  • 8-16 zł
    Kolej linowa na Butorowy Wierch cena biletu normalnego: 8-16 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kolej linowa na Butorowy Wierch opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij