Kondracka Przełęcz

Między Kondracką Kopą (2005 m n.p.m.) a Wielkim Giewontem (1894 m) znajdują się w sumie dwie przełęcze – Wyżnia Kondracka bliżej kamiennego rycerza oraz po prostu Kondracka. Tę drugą, położoną na wysokości 1725 m, od najsłynniejszego szczytu Zakopanego oddziela jeszcze niepozorna Kondracka Kopka (1770 m).

Na Kondracką Przełęcz prowadzą dwa znakowane szlaki. Żółty – z Drogi pod Reglami (szczyt Gronik) przez Dolinę Małej Łąki, Równieńki i Wielką Polanę na Kondracką Kopę. Niebieski – z Zakopanego na Giewont przez Kuźnice, Kalatówki i Halę Kondratową. Ze zrozumiałych względów, w trakcie trwania sezonu turystycznego przechodzą tędy – lub odpoczywają gdzieś w pobliżu – liczni wędrowcy: od górali przez miłośników gór po stereotypowych ceprów.

Panoramy na tatrzańskie szczyty i polany – kiedy już uda się coś dostrzec spomiędzy plecaków i twarzy – powinny wynagrodzić irytację zatłoczeniem Kondrackiej Przełęczy.

Dodaj opinię

Rozstaje pomiędzy masywem Giewontu na północy a pasmem Czerwonych Wierchów na południu. Dostępne stąd trasy pozwalają udać się właściwie we wszystkie strony świata. A co za tym idzie - w szczycie sezonu turystycznego przechodzi tędy potężna ilość wędrowców, wybierających się w zupełnie różne rejony Tatr. Kondracka Przełęcz pozwoli lepiej docenić uroki tych gór.

Kondracka Przełęcz adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kondracka Przełęcz, zobacz gdzie w Zakopanem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kondracka Przełęcz.
  • 34-500 Zakopane
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kondracka Przełęcz opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij