Kościół Matki Bożej Królowej Świata

Kościół Matki Bożej Królowej Świata, zwracający uwagę przede wszystkim, swoją strzelistą, pokrytą gontem wieżą, wzniesiono w latach 1956 – 1968. W roku 1968 kościół poświęcono.

Warto zwiedzić piękne, drewniane wnętrze kościoła, ozdobione rzeźbionymi w drewnie stołem, amboną oraz chrzcielnicą, a także licznymi, wielokolorowymi witrażami, osadzonymi w ścianie otaczającej prezbiterium i w ścianie szczytowej.

Kościół podlega księżom Salwatorianom.

Dodaj opinię

Niepowtarzalna świątynia, łącząca klasyczny już styl zakopiański z całkiem nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi - prace nad budowlą trwały w latach 1956-68. Będący pod opieką Salwatorian kościół wyróżnia się niemal w całości pokrytą gontem wieżą, wieloma barwnymi witrażami i pełnym ludowych motywów (np. na ambonie i chrzcielnicy), pięknym wyposażeniem.

Kościół Matki Bożej Królowej Świata adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół Matki Bożej Królowej Świata, zobacz gdzie w Zakopanem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół Matki Bożej Królowej Świata.
 • Telefon
  Zadzwoń i dowiedz się więcej o Kościół Matki Bożej Królowej Świata - telefon: +48182063900
 • Telefon 2 +48 182 064 130
 • E-mail
  zakopane@sds.pl
  Adres email Kościół Matki Bożej Królowej Świata: zakopane@sds.pl
 • Ulica
  Bulwary Słowackiego 2
  Kościół Matki Bożej Królowej Świata mieści się przy ulicy Bulwary Słowackiego 2 w Zakopanem
 • 34-500 Zakopane
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościół Matki Bożej Królowej Świata opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij