Kościół Św. Antoniego z Padwy

Malowniczy kościół i klasztor Ojców Bernardynów, pod wezwaniem św. Antoniego z Padwy, usytuowany jest w Zakopanem, u podnóża Tatr.

W 1902 roku, prowincja bernardyńska nabyła w Zakopanym willę z przeznaczeniem dla starszych, schorowanych zakonników. Budynek ten i przyległą mu kaplicę, z roku na rok rozbudowywano. W roku 1958 powstał dom zakonny, zaś w 1984, założono parafię.

Dzięki aktywnym działaniom zakonu bernardynów i ofiarności parafian i darczyńców, w 1999 roku, powstał nowy dom zakonny, a w 2001 roku kościół zyskał całkiem nowe prezbiterium.

Wnętrze kościoła jest w całości drewniane, utrzymane w typowym, góralskim stylu - z pewnością warto je zobaczyć. Ołtarz główny zdobi natomiast rzeźba św. Antoniego (patrona świątyni), autorstwa rzeźbiarza Pawła Szczerby.

Dodaj opinię

Drewniana świątynia wzniesiona w typowo góralskim stylu, zapewne na przełomie XIX i XX wieku. Z początku stała tu tylko mała kaplica przy willi. Całą posiadłość w 1902 r. kupili bernardyni, z myślą o urządzeniu domu opieki dla starszych i chorych braci. Zakonnicy kilkukrotnie przebudowywali uroczy kościółek. Patrona wyróżniono m.in. rzeźbą na ołtarzu głównym.

Kościół Św. Antoniego z Padwy adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół Św. Antoniego z Padwy, zobacz gdzie w Zakopanem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół Św. Antoniego z Padwy.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościół Św. Antoniego z Padwy opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij