Kozi Wierch

Kozi Wierch to kolejny z tatrzańskich szczytów, należący do wschodniej grani Świnicy, osiągający wysokość 2291 m n.p.m. i tym samym będący najwyższą górą leżącą całkowicie w granicach Polski. Zlokalizowany jest dokładnie pomiędzy Doliną Gąsienicową a Doliną Pięciu Stawów Polskich, między Dolinką Kozią i Dolinką Pustą.

Patrząc wzdłuż grani, Kozi Wierch znajduje się pomiędzy Zamarłą Turnią (2179 m) i Czarnymi Ścianami (2242 m). Północno-wschodnia grań Koziego Wierchu nazywana jest Kozim Murem.

Aby dostać się na Kozi Wierch, przejść należy czerwonym szlakiem, noszącym nazwę Orla Perć, z Przełęczy Zawrat na Krzyżne (przejście tylko w jedną stronę), lub czarnym szlakiem z Wielkiego Stawu wzdłuż Szerokiego Żlebu. Istnieje również opcja przejścia z Doliny Gąsienicowej (Koziej Dolinki) przez Kozią Przełęcz lub Żlebem Kulczyńskiego.

Szczyt nazwano od często spotykanych na tych zboczach (zwłaszcza południowych) kozic górskich.

Dodaj opinię

Wspaniała góra współtworząca grań Świnicy wznosząca się na wysokość 2291m n.p.m. Znajduje się na trasie zdecydowanie najtrudniejszego szlaku w polskich Tatrach - Orlej Perci. Stanowi punkt graniczny pomiędzy Doliną Pięciu Stawów a Doliną Gąsienicową. I jak należy się spodziewać po nazwie - najlepiej być kozicą górską, by sobie poradzić na miejscowych skałach.

Kozi Wierch adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kozi Wierch, zobacz gdzie w Zakopanem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kozi Wierch.
  • 34-500 Zakopane
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kozi Wierch opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij