Kozia Przełęcz

Wąska, trudna przełęcz w bocznej grani Tatr, pomiędzy Kozimi Czubami (2263 m n.p.m.) i Zamarłą Turnią (2179 m). Znajduje się na trasie najtrudniejszego szlaku pasma – Orlej Perci. Nazwa – zdaniem niektórych turystów – nie tylko dzięki występującym tu zwierzętom, ale i wymaganiom stawianym przez przełęcz: po skałach trzeba poruszać się i skakać jak prawdziwa kozica.

Ułatwienia w postaci łańcuchów, klamer i drabinek niewiele tu zmieniają. Oba szlaki przechodzące przez Kozią Przełęcz (wspomniany wcześniej czerwony oraz żółty z Zamarzłego Stawu do Doliny Pięciu Stawów) są trudne do pokonania. Widoki z tego miejsca są wyjątkowe, lecz nie należy nastawiać się na rozległe panoramy – przełęcz ma zaledwie dwa metry

Dodaj opinię

Wyjątkowo krótki i wąski przesmyk pomiędzy stokami Zamarłej Turni i Kozich Czubów. Na przełęcz prowadzą dwa bardzo trudne szlaki, w tym ekstremalna Orla Perć. Ich przejście wymaga sprawności i zręczności porównywalnych do tych, w jakie natura wyposażyła występujące tu często kozice górskie. Mimo to świetne widoki rekompensują wysiłek włożony we wspinaczkę.

Kozia Przełęcz adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kozia Przełęcz, zobacz gdzie w Zakopanem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kozia Przełęcz.
  • 34-500 Zakopane
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kozia Przełęcz opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij