Nartostrady z Kasprowego Wierchu

Najpopularniejsze, najtrudniejsze – a więc zapewne najlepsze trasy narciarskie w Zakopanem. Pierwsze co należy zrobić, to wjechać na szczyt Kasprowego Wierchu kolejką linową z Kuźnic. Ważne! - Skipass umożliwia (wielokrotne oczywiście) wejście do gondoli poza kolejnością.

Całą drogę w dół można pokonać jedną z dwóch nartostrad: przecinających Halę Gąsienicową (9 km długości) lub Dolinę Goryczkową (3,5 km). Obie drogi posiadają kilka bocznych odgałęzień, wydłużających trasę ze szczytu do dolnej stacji kolejki (odpowiednio do ok. 9700 i 5000 metrów).

Kto nie czuje się na siłach pokonywać całej trasy, może zjechać tylko do wyciągów krzesełkowych wybudowanych we wcześniej wymienionych lokalizacjach. 4-osobowy wyciąg na Gąsienicowej obsługuje do 2397 os./h, pokonując 1180 metrów. Z kolei wyciąg Goryczkowy mieści w osoby na jednym krzesełku, co przy 1624 m wjazdu daje przepustowość ok. 730 os./h.

Odcinki z Kasprowego Wierchu, tak na Halę (1400 m) jak i do Doliny (2000 m), zaliczane są do bardzo trudnych. Dalsze fragmenty nartostrad są już tylko trudne lub średnio-wymagające. Początkujący narciarze nawet nie powinni myśleć o jazdach tutaj. Dla nieco bardziej doświadczonych tutejsze stoki również mogą okazać się ponad ich możliwości. Za to zaawansowani fani białego szaleństwa rzeczywiście mają gdzie się wyszaleć.

Dodaj opinię

Cennik karnetów (karta zbliżeniowa +15zł):

1-dniowy: 138zł normalny, 110zł ulgowy, 364zł rodzinny (2 dorosłych i 1 dziecko; kolejne +55zł)

4-godzinny (+1h gratis): 110zł, 88zł, 291zł (+44zł)

6-dniowy (5+1 gratis): 665zł, 485zł

Pojedyncze przejazdy:

kolej na Kasprowy – 48 i 43zł

wyciągi Goryczkowa i Gąsienicowa- 20zł

Dzieci do lat 4 bezpłatnie

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.
Nartostrady z Kasprowego Wierchu adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Nartostrady z Kasprowego Wierchu, zobacz gdzie w Zakopanem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Nartostrady z Kasprowego Wierchu.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Nartostrady z Kasprowego Wierchu opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij