Nosalowa Przełęcz

Kojarzona przede wszystkim przez zjazdowiczów – na jej obszarze krzyżują się popularne nartostrady spod Kasprowego Wierchu. Trafią do niej wszyscy turyści, którzy po wejściu do Tatrzańskiego Parku Narodowego w zakopiańskich Kuźnicach wybiorą zielony szlak na Nosal (1206 m n.p.m.) i podążą nim dalej. Po drugiej stronie wznosi się szczyt Nieborak (1220 m).

Nosalowa Przełęcz leży w całkowicie zalesionym terenie, w górnoreglowym paśmie świerkowym. Wyjątkowych widoków należy więc raczej szukać w innych miejscach, a z tego punktu jest dokąd pójść. Według przewodnika autorstwa Władysława Cywińskiego wydanego w 2008 roku, krzyżuje się tutaj 9 ścieżek – tak oznakowanych szlaków turystycznych, jak i wydeptanych przez wędrowców duktów. Jest to swoisty tatrzański rekord węzłów komunikacyjnych.

Dodaj opinię

Prawdopodobnie najbardziej zaplątany z węzłów drogowo-szlakowych po polskiej stronie Tatr. Pomiędzy szczytami Nieboraka i Nosala krzyżuje się 9 różnych ścieżek: zarówno oznakowanych turystycznych tras, jak też drożyn wydeptanych przez niepokornych wędrowców. Nosalowa Przełęcz jest bardzo gęsto zalesiona, więc niewielu turystów zatrzymuje się tu na dłużej.

Nosalowa Przełęcz adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Nosalowa Przełęcz, zobacz gdzie w Zakopanem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Nosalowa Przełęcz.
  • 34-505 Zakopane
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Nosalowa Przełęcz opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij