Ośrodek Biathlonowy Kościelisko-Kiry

Niegdyś, w Ośrodku Biathlonowym Kościelisko-Kiry, goszczono najlepszych zawodników Europy i świata, od juniorów po seniorów. Na 3-kilometrowej pętli, medale zdobywali m.in. Tomasz Sikora, Agata Suszka czy legenda biathlonu Aleksander Tichonow.

Od lat nie odbyły się tutaj żadne zimowe zawody, jednak amatorzy mogą korzystać z dostępnego szlaku. W 2013 zapowiedziano rozbudowę kompleksu, z dostosowaniem strzelnicy do wymogów światowej federacji, wybudowaniem hotelu i wytyczeniem kolejnych 3 kilometrów tras.

Zakończenie inwestycji zapowiadano na lata 2018-20, jednak po rezygnacji Krakowa z organizacji zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 roku, temat nieco ucichł...

Dodaj opinię

Kompleks o bogatych tradycjach, który w latach świetności gościł imprezy rangi europejskiej i światowej. 3-kilometrowej pętla wciąż jest wykorzystywana - również przez biegaczy-amatorów - jednak strzelnica pozwala tylko na trening, nie przeprowadzenie zawodów. W planach związanych z organizacją zimowych igrzysk w Krakowie była rozbudowa i modernizacja ośrodka.

Uwiecznić na wideo Ośrodek Biathlonowy Kościelisko-Kiry umie świetnie firma KM Studio kamerzysta Wrocław

Ośrodek Biathlonowy Kościelisko-Kiry adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Ośrodek Biathlonowy Kościelisko-Kiry, zobacz gdzie w Zakopanem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Ośrodek Biathlonowy Kościelisko-Kiry.
  • Telefon
    Zadzwoń i dowiedz się więcej o Ośrodek Biathlonowy Kościelisko-Kiry - telefon: +48182079090
  • Ulica
    Groń 11
    Ośrodek Biathlonowy Kościelisko-Kiry mieści się przy ulicy Groń 11 w Zakopanem
  • 34-511 Kościelisko
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Ośrodek Biathlonowy Kościelisko-Kiry opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij