Przełęcz w Grzybowcu

Krzyżują się tutaj dwa niekoniecznie najpopularniejsze, za to ciekawe szlaki: czerwony spod Doliny Strążyskiej na Giewont z czarnym, nazywanym Ścieżką nad Reglami. Biegnie od schroniska na Kalatówkach przez Czerwoną Przełęcz, Małą Polankę i Przysłup Miętusi do Doliny Kościeliskiej i dalej Chochołowskiej.

Tereny wokół Przełęczy w Grzybowcu gęsto porastają świerki. Tym samym wybierając się w te rejony – zwłaszcza Ścieżką nad Reglami – trzeba liczyć się z tym, że szlak będzie tymczasowo zamknięty z powodu prowadzonych prac leśnych lub zawalony ściętymi/powalonymi drzewami, co zdecydowanie utrudni jego przejście.

Obszary między Grzybowcem (1507 m n.p.m.) i Łysanką (1445 m) nie zaskoczą rzadkimi okazami roślin – jedynie szarotą Hoppego. Za to Przełęcz w Grzybowcu upodobały sobie dzikie zwierzęta. Regularnie widuje się tutaj groźne niedźwiedzie oraz tokujące głuszce.

Dodaj opinię

Raczej mało popularny zakątek w Tatrach, mimo krzyżówki dwóch ważnych szlaków - zapewne z powodu rosnących tutaj wszędzie wysokich świerków. Przełęcz w Grzybowcu jest regularnie zamykana na czas prac leśnych. Albo “zawalona” połamanymi przez wichury drzewami. Warto też pamiętać, że stosunkowo często chadzają tędy niedźwiedzie, licznie występują tu też głuszce.

Przełęcz w Grzybowcu adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Przełęcz w Grzybowcu, zobacz gdzie w Zakopanem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Przełęcz w Grzybowcu.
  • 34-500 Zakopane
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Przełęcz w Grzybowcu opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij