Punkt widokowy Gęsia Szyja

Z Rusinowej Polany odbija na zachód zielony szlak turystyczny na Gęsią Szyję (1490 m n.p.m.) słynącą jako doskonały punkt widokowy na „sto szczytów i przełęczy”, zwłaszcza na Tatry Bielskie i Wysokie.

Z tego powodu już od 1878 r. szczyt ten propagowany był przez Tytusa Chałubińskiego, zakopiańskiego lekarza, ale przede wszystkim jednego z największych tatrzańskich łazików, jakich znała historia.

Nazwa szczytu wzięła się od kształtu wąskiego, wygiętego upłazu na wschodnim grzbiecie, od strony Rusinowej Polany, w którym górale dopatrzyli się podobieństwa do kształtu gęsiej szyi.

Dodaj opinię

Szczyt na wysokości 1490 m n.p.m., doskonale znany ze swojego krajobrazowego potencjału już pierwszym turystom wędrującym po Tatrach w XIX wieku - m.in. dzięki działalności dr. Tytusa Chałubińskiego. Z Gęsiej Szyi, leżącej na zielonym szlaku pomiędzy schroniskiem Murowaniec a Wierchem Poroniec, rozciągają się niezwykłe widoki na “sto szczytów i przełęczy”.

Punkt widokowy Gęsia Szyja adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Punkt widokowy Gęsia Szyja, zobacz gdzie w Zakopanem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Punkt widokowy Gęsia Szyja.
  • Ulica
    Małe Ciche
    Punkt widokowy Gęsia Szyja mieści się przy ulicy Małe Ciche w Zakopanem
  • 34-531 Murzasichle
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Punkt widokowy Gęsia Szyja opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij