Rysy

Kto chciałby stanąć na najwyższym szczycie Tatr Polskich, powinien podreptać z Morskiego Oka czerwonym szlakiem turystycznym na Rysy. Ta góra dysponuje trzema wierzchołkami - polski sięga 2499 metrów powyżej poziomu morza, nieco wyższy (2503 m n.p.m.) znajduje się już po słowackiej stronie granicy. Z uwagi na roztaczające się z Rysów pejzaże, wielu uważa je za najlepszy w Tatrach punkt widokowy.

Widać stąd niemal wszystkie tatrzańskie giganty, w tym najwyższy w całych Tatrach Gerlach (2655 m n.p.m.), Łomnicę (2632 m n.p.m.) czy Lodowy Szczyt (2628 m n.p.m.), wiele dolin i kilkanaście stawów, a przy dobrej pogodzie Liptów, Spisz, Podhale, a nawet Kraków.

Nic dziwnego zatem, że każdego roku Rysy przeżywają prawdziwe turystyczne oblężenie, które tak naprawdę, miało swój początek już w XIX w. kiedy wdrapali się tu m.in. Stefan Żeromski czy Maria Curie-Skłodowska z mężem. Czerwonym szlakiem turystycznym można się przedostać z Rysów na słowacką stronę Tatr Wysokich.

Dodaj opinię

Majestatyczna góra, gwarantująca najwspanialsze panoramy, jakie tylko można podziwiać w Tatrach. Swoje zrobiły tu opinie “zdobywców” z XIX wieku, w tym takich osobistości jak Maria Curie-Skłodowska czy Stefan Żeromski. Rysy mają łącznie trzy wierzchołki - Polsce przypadł ten na 2499m n.p.m., najwyższy (2503m) i najniższy (2473m) są już w granicach Słowacji.

Rysy adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Rysy, zobacz gdzie w Zakopanem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Rysy.
  • 34-500 Zakopane
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Rysy opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij