Smocza Jama

Smocza Jama to kręta i ciemna jaskinia w Dolinie Kościeliskiej, w dolnej części Wąwozu Kraków, udostępniona dla turystów. Jej długość – w zależności od źródeł – to 36-44 metry. Różnica poziomów między wejściem (jej zwiedzanie jest jednokierunkowe) a wyjściem wynosi według ostatnich pomiarów nieco ponad 18 metrów.

Smocza Jama ma charakter przechodzącego przez skałę na wylot stromego korytarza. Przejście przez tunel jest praktycznie niemożliwe bez sztucznego źródła światła, więc na szlaku wytyczono alternatywną ścieżkę, pozwalającą ominąć Smoczą Jamę. Dojście, sama jaskinia jak i „obejście” posiadają zabezpieczenie w postaci łańcuchów. Zimą wnętrze jaskini pokrywa się lodem, co czyni jej pokonanie jeszcze większym wyzwaniem.

Smocza Jama stanowi atrakcję turystyczną już od XIX wieku. Jako pierwszy opisał ją tatrzański przewodnik Karl Kolbenheyer w 1876 roku.

Dodaj opinię

Krótka jaskinia w Wąwozie Kraków, licząca ok. 40 metrów długości. Smoczą Jamę odkrył dla turystyki w 1876r. tatrzański przewodnik Karl Kolbenheyer. Grota jest stosunkowo trudna do pokonania. Żółty szlak prowadzący przez nią jest jednokierunkowy, różnica poziomów na tym odcinku to aż 18m - trzeba używać łańcuchów, a i bez własnego źródła światła się nie obędzie.

Smocza Jama adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Smocza Jama, zobacz gdzie w Zakopanem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Smocza Jama.
  • 34-511 Kościelisko
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Smocza Jama opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij