Sucha Przełęcz

Przełęcz polsko-słowacka pomiędzy Kasprowym Wierchem a kończącym w kierunku wschodnim pasmo Tatr Zachodnich szczytem Beskid (2012 m n.p.m.). Sucha Przełęcz jest dość płaska i rozciąga się na pewnym obszarze, co gwarantuje ciekawe panoramy na góry i doliny.

Z tego punktu odchodzi łącznie 5 nitek oznakowanych szlaków turystycznych – na Kasprowy, czerwone wzdłuż głównego grzbietu Tatr oraz żółte prowadzące do dolin: Cichej na Słowacji oraz Gąsienicowej w Polsce. Sucha Przełęcz leży na wysokości 1950 m n.p.m.

Ze względu na bliskość (jakieś 150-200 metrów) górnej stacji kolejki linowej na Kasprowy Wierch, nie ma co liczyć na wartościowe okazy flory – w okolicy wędruje bardzo wielu turystów, więc wszelka roślinność inna niż odporne trawy jest zadeptywana.

Dodaj opinię

Leży na granicy państwowej, pomiędzy krańcowym dla Tatr Zachodnich Beskidem a słynnym Kasprowym Wierchem. Z powodu nieprzebranych mas turystów, chodzących przez 5 tutejszych szlaków, na Suchej Przełęczy nie uświadczy się żadnych unikatowych gatunków roślin. Za to rozpościerają się stąd niepowtarzalne panoramy na tatrzańskie i podhalańskie krajobrazy.

Sucha Przełęcz adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Sucha Przełęcz, zobacz gdzie w Zakopanem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Sucha Przełęcz.
  • 34-500 Zakopane
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Sucha Przełęcz opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij