Targ regionalny pod Gubałówką

Największy bazar w stolicy polskich Tatr (jeśli nie liczyć całych Krupówek jako jednego wielkiego targowiska). Przez miejscowych nazywany Targiem Maślanym. W tym miejscu łatwo (czy opłacalnie to już kwestia indywidualnej oceny) znaleźć wyjątkową pamiątkę z Zakopanego i regionalne specjały.

Zapewne największym powodzeniem cieszą się wyroby serowe – bundz, bryndza, sery z koziego mleka, redykołki i oczywiście oscypki. Wszystkie w zróżnicowanych odmianach i smakach: miękkie i twarde, do smażenia i kanapkowe, duże i małe, ostre i łagodne, słone i maślane... Kto nie zaspokoi apetytu serami, może zakupić domowe przetwory – konfitury, marynowane grzyby, suszone owoce, świeżo wyciskane soki lub miody.

Jeszcze bogatsza jest oferta rzemieślników. Specjalizacją górali jest drewno, więc co krok wiszą przyrządy kuchenne, ciupagi czy wszelkie ozdoby – wszystko wzbogacane o charakterystyczne góralskie wzorki. I panie i panowie zainteresują się tradycyjną lokalną odzieżą – czapami, kapeluszami, chustami, szalami, rękawicami, papuciami, kurtkami, płaszczami, kożuchami, kamizelkami i wieloma innymi elementami ubioru. Dominującymi materiałami używanymi do ich uszycia jest prawdziwa owcza wełna i skóra. Nie brakuje też ceramiki, tekstylnych wyrobów użytkowych, dzwoneczków, pluszaków i innych zabawek.

Ocenę oryginalności poszczególnych produktów i prawdomówności sprzedawców należy pozostawić potencjalnym klientom.

Dodaj opinię

Centrum tradycyjnego handlu w Zakopanem. Największy bazar w stolicy polskich Tatr jest wypełniony po brzegi regionalnymi wyrobami, przygotowywanymi zgodnie z wielopokoleniowymi zwyczajami. Można tu kupić oscypki, sery, miody, konfitury, soki, góralską odzież, ozdoby, zabawki i wiele, wiele innych rzeczy. Niestety nawet tu trafiają się tandeta i podróbki.

Targ regionalny pod Gubałówką adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Targ regionalny pod Gubałówką, zobacz gdzie w Zakopanem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Targ regionalny pod Gubałówką.
  • 34-505 Zakopane
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Targ regionalny pod Gubałówką opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij