Wielki Kopieniec

W reglowej części Tatr Zachodnich, między Dolinami Olczyską i Chłabowską wznosi się dwuwierzchołkowy szczyt o wysokości 1328 m n.p.m.. To Wielki Kopieniec, który Przysłop Olczyski oddziela od Królowego Grzbietu, zaś Przełęcz między Kopieńcami od wzniesienia Mały Kopieniec.

Z dwóch jego wierzchołków, oddalonych od siebie o około 200 metrów, wyższy jest ten wschodni. Poniżej wschodnich zboczy Kopieńca znajduje się Polana Kopieniec (na której stoi stary, kamienny krzyż). Od strony północno-zachodniej znajduje się zaś Polana Szałasiska, a między wzniesieniami Kopieńca Wielkiego i Małego - Polana między Kopieńcami.

Aby dostać się na szczyt góry, najlepiej będzie wybrać szlak zielony, prowadzący z Toporowej Cyrhli przez Wielki Kopieniec i Dolinę Olczyską do Jaszczurówki. Na polanie Kopieniec można wybrać jedną z dwóch nitek szlaku: albo wspomnianą przez szczyt Kopieńca, albo omijającą górę, przez polanę.

Po wdrapaniu się na wierzchołek Wielkiego Kopieńca podziwiać można niesamowity widok na Tatry Wysokie. Gdy pogoda dopisuje dobrze widać stąd także Czerwone Wierchy, Giewont i Podhale.

Dodaj opinię

Góra w reglowym obszarze Tatr Zachodnich, symbolicznie rozgraniczająca Dolinę Chłabowską od Olczyskiej. Wielki Kopieniec to świetny punkt widokowy, posiada dwa wierzchołki - wyższy, wschodni, wznosi się na 1328m n.p.m. Szczyt znajduje się na trasie zielonej pętli łączącej Toporową Cyrhlę z Jaszczurówką. U stóp góry przed wiekami ustawiono kamienny krzyż.

Wielki Kopieniec adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Wielki Kopieniec, zobacz gdzie w Zakopanem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Wielki Kopieniec.
  • 34-500 Zakopane
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Wielki Kopieniec opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij