Wodospad Dwoista Siklawa

Dwoista Siklawa to dwa równoległe i bardzo zbliżone do siebie wodospady, spadające od południowo-zachodniej strony do Morskiego Oka, w najwyższej partii Tatr. Schodzą one w dół z progu skalnego Spady, znajdującego się z kolei pod kotłem polodowcowym o nazwie Nadspady. Wodospady mają swoje źródło w odnogach Mnichowego Potoku, którego wody giną w skałach Nadspadów, a na powierzchnię wychodzą już przy ich progu.

Prawa odnoga Siklawy to Prosty Wodospad, którym spływa więcej wody, lewa nosi zaś nazwę Skośnego Wodospadu i jest ona bardziej stroma.

Zimą, wodospady przeobrażają się w lodospady i prowadzą po nich zimowe drogi taternickie

Dodaj opinię

Niebywale malownicza kaskada, spadająca dwoma niemalże równoległymi strumieniami z kotła polodowcowego o wdzięcznej nazwie Nadspady. Dwoistą Siklawę nad Morskim Okiem tworzą większy Prosty Wodospad i wyraźnie bardziej stromy Skośny Wodospad - oba zasilane przez boczne odnogi Mnichowego Potoku. Zimą mocno skuwa je lód, co czyni z nich trasy dla taterników.

Wodospad Dwoista Siklawa adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Wodospad Dwoista Siklawa, zobacz gdzie w Zakopanem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Wodospad Dwoista Siklawa.
  • 34-500 Zakopane
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Wodospad Dwoista Siklawa opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij