Wodospad Siklawica

Siklawica to naturalny, tatrzański wodospad znajdujący się około 10 minut drogi od Polany Strążyńskiej, pod północną stroną Giewontu.

Ten przepiękny, 23-metrowy wodospad opada z dwóch pionowych ścian (górna liczy sobie 10 metrów, dolna zaś 13). Spływająca woda, zatrzymuje się jeszcze na półce skalnej, w wyżłobionym przez wodę kotle eworsyjnym, znajdującym się pomiędzy ścianami.

U szczytu wodospadu znajduje się Mała Dolinka, czyli odgałęzienie Doliny Strążyńskiej. Kilka lat temu, przez Małą Dolinkę prowadził najkrótszy szlak z Zakopanego na Giewont, który potem zlikwidowano.

Dodaj opinię

Szczególnie malownicza kaskada pod północnymi zboczami Giewontu, położona przy żółtym szlaku przed Dolinę Strążyską. Na Siklawicy strumień opada z wysokości 23 metrów. Wodospad tworzą dwa skalne progi oddzielone kotłem eworsyjnym wyżłobionym przez niezliczone krople. Położona wyżej ściana ma około dziesięciu metrów, niższa o trzy więcej.

Wodospad Siklawica adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Wodospad Siklawica, zobacz gdzie w Zakopanem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Wodospad Siklawica.
  • 34-500 Zakopane
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Wodospad Siklawica opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij