Wodospad Wielka Siklawa

Wielka Siklawa, zwana Królową polskich wodospadów, spływa po stromych skalistych zboczach ściany stawiarskiej, która oddziela Dolinę Pięciu Stawów i Dolinę Roztoki w Tatrach Wysokich. Przydomek "królowa" nie jest przypadkowy bowiem jest to największe spiętrzenie wód w Polsce.

Spływająca po kątem około 35° woda, rozdziela się na dwie lub trzy strugi, co zależy od ilości wody w Wielkim Stawie. Wysokość progu sięga tu 64 do 70 metrów. Wielka Siklawa nie jest jednak najwyższym wodospadem Tatr, który znajduje się po słowackiej stronie i jest nim Ciężka Siklawa sięgająca 100 metrów wysokości.

Wielka Siklawa prezentuje się szczególnie pięknie po obfitych opadach deszczu, kiedy promienie słoneczne padają na strugi wody, tworząc tęcze.

Dodaj opinię

Królowa polskich wodospadów, wypływająca z Wielkiego Stawu. Dwie, trzy kaskady - w zależności od zasobności jeziora w wodę - spadają z ponad 60-metrowego skalnego progu. na ścianie stawiarskiej, rozdzielającej Dolinę Roztoki od Doliny Pięciu Stawów. Wielka Siklawa nie opada pionowo, a pod średnim kątem ok. 35°, co zapewnia niepowtarzalne wrażenia wizualne.

Wodospad Wielka Siklawa adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Wodospad Wielka Siklawa, zobacz gdzie w Zakopanem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Wodospad Wielka Siklawa.
  • 34-500 Zakopane
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Wodospad Wielka Siklawa opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij