Wyciągi na Kalatówkach

Na Polanie Kalatówki, nieopodal słynnego hotelu górskiego, kończy się 450-metrowy, dość łatwy stok narciarski. Wprawdzie maksymalne nachylenie to nawet 25%, jednak większa część trasy jest zdecydowanie bardziej płaska. Na szczyt wjeżdża się wyciągiem orczykowym, podwożącym maksymalnie 500 narciarzy i snowboarderów w ciągu jednej godziny. Między położeniem jego stacji górnej i dolnej jest ok. 80 m różnicy.

Stok jest ratrakowany, dzięki czemu trasa jest zawsze dobrze przygotowana. W Hotelu Kalatówki działają wypożyczalnia, przechowalnia oraz punkt serwisowy sprzętu narciarskiego. Można też skorzystać z porad miejscowych instruktorów. Z myślą o najmłodszych dzieciach, w trakcie sezonu zimowego na łatwiutkiej, 80-metrowej trasie uruchamiany jest przenośny wyciąg orczykowy.

Nieopodal Kalatówek przebiega nartostrada z Kasprowego Wierchu do Kuźnic - dolnej stacji kolejki linowej.

Dodaj opinię
Wyciągi na Kalatówkach adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Wyciągi na Kalatówkach, zobacz gdzie w Zakopanem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Wyciągi na Kalatówkach.
  • Telefon
    Zadzwoń i dowiedz się więcej o Wyciągi na Kalatówkach - telefon: +48182063644
  • Ulica
    Polana Kalatówki
    Wyciągi na Kalatówkach mieści się przy ulicy Polana Kalatówki w Zakopanem
  • 34-500 Zakopane
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Wyciągi na Kalatówkach opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij