Zagroda Sołtysów

W odległym o kilka kilometrów Jurgowie, na odwiedziny czeka zabytkowa, powstała w 1861 r. Zagroda Sołtysów, gdzie urządzona jest wystawa etnograficzna czy drewniany kościół św. Sebastiana wzniesiony ok. 1675 r., w którym sakramentalne „tak” powiedzieli sobie rodzice ks. Józefa Tischnera - cenionego, polskiego filozofa, będącego w dzieciństwie częstym gościem Jurgowa.

Sporą ciekawostką jest we wsi grupa drewnianych, krytych gontem, pasterskich szałasów (dziś nie używanych), znajdująca się na polanie Podokólne, nieopodal granicy ze Słowacją.

Zagrodą Sołtysów zajmuje się Muzeum Tatrzańskie - jest to zamiejscowy oddział tej instytucji z Zakopanego.

Dodaj opinię

Opłaty w jurgowskiej Zagrodzie Sołtysów:

bilet ulgowy 4,5 zł

bilet normalny 6 zł

oprowadzanie przez przewodnika - dodatkowe 20 zł za grupę / jedno obejście

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Gospodarski zabytek z 1861 roku, przystosowany na potrzeby oddziału etnograficznego Muzeum Tatrzańskiego. W drewnianych zabudowaniach - izbie mieszkalnej, owczarni i drewutni - dokładnie odtworzono wyposażenie z XIX w., zebrano też bogatą kolekcję ludowych strojów. Zagroda Sołtysów to jeden z przykładów budownictwa spiskiego, które zachowało się w Jurgowie.

Zagroda Sołtysów adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Zagroda Sołtysów, zobacz gdzie w Zakopanem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Zagroda Sołtysów.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Zagroda Sołtysów. Redakcja serwisu www.miastopodgiewontem.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 4,5 zł
    Zagroda Sołtysów cena biletu ulgowego: 4,5 zł
  • 6 zł
    Zagroda Sołtysów cena biletu normalnego: 6 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Zagroda Sołtysów opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij