Zmarzły Staw

Zmarzły Staw Gąsienicowy to nieduży zbiornik wodny położony w Dolinie Gąsienicowej, a dokładniej w jej wschodniej części, na wysokości 1788 m n.p.m.. Dno jeziorka to skalny kocioł polodowcowy u podnóża Małego Koziego Wierchu.

W zimie jezioro zamarza całe, aż do jego dna, zaś kra na powierzchni utrzymuje się nawet w lecie, stąd też wzięła się jego nazwa.

Do tego niewielkiego i niezbyt głębokiego akwenu prowadzi turystów żółty szlak turystyczny, z rozdroża szlaków nad Czarnym Stawem na Kozią Przełęcz.

Dodaj opinię

Jezioro we wschodnich partiach Doliny Gąsienicowej, o wymiarach ok. 70 na 55 metrów. Mieści się w skalnym kotle polodowcowym u stóp Małego Koziego Wierchu, na wysokości 1788m n.p.m. Zmarzły Staw wyróżnia się tym, że zawsze utrzymuje się tu warstwa lodu. Latem cienka i wątła kra, natomiast zimą - gruba pokrywa sięgająca samego dna na głębokości niemal 4m.

Zmarzły Staw adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Zmarzły Staw, zobacz gdzie w Zakopanem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Zmarzły Staw.
  • 34-500 Zakopane
  • 2800
  • 77
  • 50
  • 4
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Zmarzły Staw opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij